• اخبار


رئیس دانشگاه علامه‌طباطبائی: هيچ محدوديتی در اين دانشگاه برای فعاليت‌های دانشجويی وجود ندارد

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی با تاکید بر اینکه هیچ دانشجویی در این دانشگاه به دلیل فعالیت سیاسی اخراج نشده و پرونده سیاسی ندارد، گفت: سالیانه حدود ۴۰ تا ۵۰ دانشجو به دلیل مسائل آموزشی امکان تحصیل در دانشگاه را از دست می دهند.

به گزارش روابط عمومی و به نقل از ایسنا، دکتر حسین سلیمی ضمن بیان این مطلب با تاکید بر اینکه محدودیتی برای فعالیت های دانشجویان در دانشگاه علامه طباطبائی وجود ندارد، اظهار کرد: حدود ۹۰ درصد پرونده‌های دانشجویان این دانشگاه  مربوط به مسائل آموزشی و تقلب است. حدود ۷درصد این پرونده ها نیز به مسائل اخلاقی اعم از دعوا و اقدامات خلاف اخلاق مرتبط می شود که در دانشگاه اتفاق افتاده است.

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی با تاکید بر این که هیچ پرونده سیاسی در کمیته انضباطی این دانشگاه وجود ندارد، گفت: برخی از پرونده های کمیته انضباطی دانشجویان نیز مرتبط به شکایت افراد از همدیگر است مثلاً استادی از دانشجو و دانشجویی از کارمند و یا بلعکس شکایت می‌کند.

دکتر سلیمی خاطر نشان کرد: ضمن اینکه هر سال تعداد زیادی از دانشجویان به دلیل مسائل آموزشی اخراج می شوند و این افراد کسانی هستند که نمره لازم را در آموزش کسب نمی کنند که البته تعداد این دانشجویان نیز در دانشگاه علامه طباطبائی زیاد نیست.

وی اظهار کرد: فکر می کنم در سال حدود ۵۰ نفر از دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی به دلیل این که نمره لازم را کسب نمی کنند یا مشروط می‌شوند و غیبت می‌کنند، مراجعه‌ای به دانشگاه ندارند. در نهایت شرایط حضور در دانشگاه را از دست می‌دهند.

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی در پایان خاطر نشان کرد: به دلیل فعالیت های سیاسی هیچ دانشجویی اخراجی در دانشگاه علامه طباطبائی نداریم. ضمن اینکه پرونده ای هم در این زمینه در کمیته انضباطی وجود ندارد.

پنج شنبه ٦ آذر ١٣٩٩ - ٠١:٢٨ شماره خبر: ١٣٤٤١ بازدید: 1064نسخه چاپي